Moral insanity (Prešovské národné divadlo)

Koncerty
Bátovce
-

Chcete vedieť kto je zodpovedný za to, že sa Vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to čo sa tu deje? Príďte a niekoho si určite vyberiete.
 
Prešovské národné divadlo rozširuje svoj repertoár o monodrámu Moral insanity, ktorá na motívy románu Umberta Eca Pražský cintorín skúma konšpiračné teórie, antisemitské a rasistické predstavy vychádzajúce z nepriaznivej ekonomickej a spoločenskej situácie a ich odraz v médiách a politike.
 
Umberto Eco ako historik, filozof, estetik nám  ponúka ako tvorcom priestor pracovať s rafinovaným výkladom dejín, na ktorom odhaľuje princípy politickej a účelovej hry a ponúka možnosti rozličných výkladov a interpretácií.
 
"Ak chcem nejakým spôsobom podať odhalenie komplotu, nemusím záujemcovi dodať nič originálne, naopak, treba mu ponúknuť len a najmä to, o čom sa už dávno dozvedel, alebo by sa mohol oveľa ľahšie dozvedieť inými cestami. Ľudia veria iba tomu, čo už vedia, a práve v tom spočíva krása Univerzálneho Formy Sprisahania. "
 
Hudba do inscenácie bola natočená v rámci synth jamu inšpirovaného konšpiračnými teóriami. Martin Husovský- Studiologic Sledge Black, Jany Pastirčák - Dave Smith Instruments Mopho x4, Moog Little Phatty a Stano Čorej - Akai Rhytm Wolf.
 

Inscenácia v roku 2019 získala 5 ocenení za divadelnú sezónu Dosky:
za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla
za najlepši scénickú hudbu sezóny
za najlepší mužský herecký výkon sezóny
za najlepšiu réžiu sezóny
za najlepšiu inscenáciu sezóny

 
Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 
Autori  - Peter Brajerčík, Umberto Eco, Júlia Rázusová
Réžia a scénický koncept – Júlia Rázusová
Hudba a priestorový hudobný koncept  – Martin Husovský
Scénografická a kostýmová spolupráca – Diana Strauszová
Svetelný dizajn - Lukáš Katuščák
Produkcia – Linda Durkáčová
Účinkuje - Peter Brajerčík

Vstupenky

Odporúčané akcie