Martin Kotúček: Asperger vs. Wittgenstein (Divadlo Non.Garde) + diskusia

Divadlá
Nitra
-

Odľahčeným spôsobom hovoríme o problémoch komunikácie, jazyka a vzájomného porozumenia sa. Každý z nás má svoj jedinečný spôsob vnímania, ktorý sa môže od tých druhých zásadne líšiť. Ako nájsť spoločnú reč a pochopenie?

Inšpirovali sme sa životom a dielom svetoznámeho filozofa Ludwiga Wittgensteina, u ktorého sa podľa odborníkov prejavila ľahšia forma autizmu, tzv. Aspergerov syndróm.

Vďaka tomu sa na svet pozeral inak a všímal si rozdiely v našom chápaní rovnakých vecí. Ako vidia svet ľudia s autizmom? Ako by mohol vyzerať, keby sme ho vnímali ich zmyslami?

Inscenácia približuje svet ľudí s touto neurovývinovou odlišnosťou, prelomové myšlienky jedného z najvýznamnejších filozofov 20. storočia, ponúka množstvo informácií a pozýva k vzájomnému rešpektu. Tešíme sa, že vám odľahčenou formou môžeme priniesť dôležité témy.

TEXT, SCÉNA, KOSTÝMY: Martin Kotúček

RÉŽIA: Jana Šturdíková

ÚČINKUJÚ: Peter Kadlečík, Gertrud Mária Prikler, Vlado Zboroň

HUDBA: Lenka Novosedlíková

ZVUK: Jana Šturdíková

SVETELNÝ DIZAJN: Gabriel Žitňanský

POHYBOVÁ SPOLUPRÁCA: Renáta Ptačin

VÝTVARNÁ SPOLUPRÁCA: Michaela Mazalánová

DRAMATURGICKÁ SPOLUPRÁCA: Juraj Hubinák, Ján Štrbák

PRODUKCIA: Magdaléna Čisárová

FOTO: Peter Drežík

Po skončení predstavenia bude nasledovať diskusia s pani Hincovou – psychologičkou, lektorkou, blogerkou a autorkou podcastu „Deti bez návodu“.

Túto inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj a Nadácia mesta Bratislava.

Partneri projektu: Divadlo Non.Garde, Divadlo K

Vstupenky

Odporúčané akcie